Najczęściej zadawane pytania

 

Wpisz szukane słowo (lub frazę) a zostaną one podświetlone w odpowiedziach publikowanych poniżej. Odpowiedzi do pytań zawierające szukane słowa zostaną automatycznie rozwinięte.

Pytania techniczne i rozwiązywanie problemów

Na czym polega aktywacja?

Aktywacja polega na włączeniu Daysy, dokonaniu aktywacji pomiaru temperatury oraz wprowadzeniu informacji o miesiączce.

Wyjęłam baterię z urządzenia. Co się stanie z moimi danymi?

Po wyjęciu baterii, wewnętrzny kalendarz Daysy nie synchronizuje się z obecnym kalendarzem, dlatego urządzenie nie wie jaki jest aktualny dzień. Jednak twoje dane w każdej chwili są bezpieczne.

Po włączeniu, Daysy zsynchronizuje się z nowym cyklem dopiero po pojawieniu się i zaznaczeniu miesiączki. Urządzenie używa tylko raz danych z poprzedniego cyklu, dlatego czeka na pojawienie się miesiączki, aby synchronizować się z nowym cyklem. DaysyView nie wyświetli starych danych,gdy nie ma 100% pewności, na jakim dniu w kalendarzu powinny zostać one wyświetlone.

Istnieje jednak prosty sposób, aby uniknąć tego problemu: nigdy nie usuwaj z Daysy baterii bez pojawienia się komunikatu!

Przeprowadziliśmy dokładne testy, z których wynika, że zwykle nie ma powodu, aby wyjmować baterię. Oprogramowanie Daysy jest bardzo stabilne, a bateria wystarcza na dłużej niż 2 lata. Daysy ostrzega również, że nadchodzi czas zmiany baterii.

Najlepiej wymienić baterię przed spodziewaną miesiączką.

W przypadku wystąpienia problemów z DaysyView, prosimy o zapoznanie się z FAQ bądź o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny. Chętnie Ci pomożemy!

Jak mogę podłączyć Daysy do mojego smarthphona?

Daysy współpracuje z większością smarthphonów (lista dostępna w zakładce do pobrania). Daysy jest samodzielnym urządzeniem diagnozującym płodność, aplikacja jest darmowym dodatkiem. Daysy można podłączyć w prosty sposób do smarthphona za pomocą bluetooth. Otwórz DaysyView na swoim telefonie i postępuj zgodnie z instrukcjami umieszczonymi w aplikacji.

Co to oznacza, że moje skoki temperatury są bardzo małe?

Gdy z jakiegokolwiek powodu skoki temperatury są zbyt małe, przez dłuższy czas Daysy będzie pokazywało czerwony kolor, następnie przed pokazaniem koloru zielonego zmieni się on na żółty.

Pamiętaj, że zbyt małe skoki temperatury mogą być oznaką zaburzeń hormonalnych. W tak zwanych cyklach jednofazowych nie występują żadne skoki temperatur, ponieważ nie dochodzi do owulacji. Niewydolność ciałka żółtego (CLI) skutkuje niskimi przyrostami temperatury, ponieważ organizm nie wytwarza wystarczającej ilości progesteronu.

U kobiet w okresie około menopauzalnym również można wykryć mniejsze skoki temperatur, ponieważ ich poziom estradiolu i progesteronu zmniejsza się. Jest również możliwe, że niskie wyniki temperatury biorą się z błędu pomiaru. Upewnij się, czy podczas pomiaru nie poruszasz sensorem a twoje usta są szczelnie zamknięte. W celu ograniczenia niepotrzebnych wahań temperatur, zawsze staraj się dokonywać pomiaru w tym samym miejscu, z prawej lub lewej strony w jamie ustnej.

Co się dzieje z moimi danymi, gdy zachodzi wiele zmian?

Daysy został tak zaprojektowany, aby z łatwością mógł sobie poradzić z różnego rodzaju wahaniami. Nieregularne cykle miesiączkowe prowadzą tylko do zwiększenia się dni żółtych. Jednakże, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby nie zakłócać wyniku pomiaru:

 1. Kiedy mierzysz? Mierz temperaturę zaraz po przebudzeniu, zanim wstaniesz z łóżka. Im sen jest bardziej regularny, tym lepiej (co najmniej 4 ciągłe godziny snu).
 2. Gdzie mierzysz? Staraj się dokonywać pomiaru zawsze po tej samej stronie ust, pod językiem. Minimalnie dociśnij sensor w miejsce pomiaru. Należy unikać poruszania Daysy . O skończonym pomiarze Daysy poinformuje cię sygnałem dźwiękowym. Daysy został opracowany tak, aby odrzucał skrajnie różniące się od siebie wyniki temperatur.

Czy mogę używać innego kabla, aby połączyć się z aplikacją?

Daysy został dostarczony w komplecie z 3,5 mm kablem. Proszę używać tylko tego kabla, aby połączyć Daysy ze swoim telefonem.

Czy moje dane mogą zostanć utracone?

Nie. Nie. Daysy jest samodzielnym urządzeniem z wbudowaną pamięcią wewnętrzną, więc zapamiętuje wszystkie twoje dane . Dodatkowo możesz również zapisać swoje dane w aplikacji DaysyView. W przypadku utraty Daysy, wszystkie dane będą tam zarchiwizowane.

Jak długo działa bateria?

Żywotność baterii wynosi około 2 lat. Tuż przed całkowitym zużyciem baterii, Daysy poinformuje Cię o tym szybo migoczącymi lampkami. Należy wtedy jak najszybciej wymienić baterię.

Jakich baterii potrzebuję? Gdzie mogę je kupić?

Daysy działa na baterię typu CR2032. Tego typu baterie są powszechnie dostępne.

Co mogą oznaczać zbyt duże skoki temperatur?

Przeważnie skoki temperatur u kobiet oscylują w granicach około 0,3 st. C. Jeśli twoje wahania temperatury są wyższe niż 0,5 st. C, być może coś stało się podczas pomiaru. W takim przypadku, najlepiej skontaktuj się z naszym ekspertem.

Lampka aktywacyjna nie zapala się. Co należy zrobić?

Widocznie poziom energii baterii jest zbyt niski. Należy jak najszybciej wymienić baterię.

Czy muszę aktualizować urządzenie?

Nie ma takiej potrzeby.

Upuściłam Daysy, co mam zrobić?

Jeśli Daysy nie reaguje, zadzwoń do naszego eksperta. Sprawdź także obudowę Daysy czy nie uległa uszkodzeniu.

Nie mogę otworzyć pokrywy baterii.

W otwarciu pokrywy baterii pomoże Ci zwykła moneta.

Daysy nie może połączyć się z aplikacją DaysyView. Co mam zrobić?

Zakończ aplikację DaysyView. Odłóż Daysy do momentu, aż wszystkie światełka wyłączą się. Teraz włącz aplikację DaysyView i czekaj na pojawienie się kalendarza. Następnie połącz Daysy ze swoim telefonem przy użyciu kabla. Włącz Daysy, synchronizacja powinna się zacząć. Jeśli Daysy w dalszym ciągu nie reaguje, skontaktuj się z naszym ekspertem.

Głośność na telefonie podczas synchronizacji musi być na poziomie co najmniej 30 %

Sensor jest uszkodzony. Co należy zrobić?

Proszę skontaktować się z naszym ekspertem.

Jak mogę zsynchronizować Daysy z aplikacją DaysyView?

Daysy jest samodzielnym urządzeniem diagnostycznym, jeśli chcesz korzystać z darmowej aplikacji, sprawdź czy twój telefon ma taką możliwość ( lista telefonów dostępna w zakładce do pobrania).

Połącz Daysy ze swoim telefonem przy użyciu dołączonego kabla, a następnie z otwórz aplikację DaysyView na swoim telefonie. Włącz Daysy, twoje dane będą automatycznie synchronizowane. To takie proste!

Jak czyścić Daysy?

Daysy można czyścić przy użyciu wilgotnej szmatki. Nie używaj zbyt dużej ilości wody, ponieważ nie jest on całkowicie wodoodporny.

Pokrywka od Daysy została zgubiona. Gdzie mogę kupić nową?

Nową pokrywę możesz zamówić w naszym e-sklepie.

Daysy nie może połączyć się z aplikacją DaysyView. Co mam zrobić?

Zakończ aplikację DaysyView. Odłóż Daysy do momentu, aż wszystkie światełka wyłączą się. Teraz włącz aplikację DaysyView i czekaj na pojawienie się kalendarza. Następnie połącz Daysy ze swoim telefonem przy użyciu kabla. Włącz Daysy, synchronizacja powinna się zacząć. Jeśli Daysy w dalszym ciągu nie reaguje,

Sprawdź kilka opcji:

 • czy twój telefon współpracuje z Daysy (lista telefonów dostępna w zakładce do pobrania )
 • sprawdź połączenie kabla z Daysy i telefonem,
 • ustaw głośność telefonu na minimum 40%
 • sprawdź czy masz wystarczającą ilość pamięci w telefonie 

Pytania dotyczące aplikacji DaysyView

Czy konieczne jest pobranie aplikacji, aby korzystać z Daysy?

Nie. Daysy można używać nawet bez aplikacji.

Jak mogę zsynchronizować Daysy z aplikacją DaysyView?

Daysy jest samodzielnym urządzeniem diagnostycznym, jeśli chcesz korzystać z darmowej aplikacji, sprawdź czy twój telefon ma taką możliwość ( lista telefonów dostępna w zakładce do pobrania).

Połącz Daysy ze swoim telefonem przy użyciu dołączonego kabla, a następnie otwórz aplikację DaysyView. Teraz włącz Daysy, twoje dane będą automatycznie zsynchronizowane. To takie proste!

Im regularniej dokonujesz synchronizacji, tym zabiera ona mniej czasu.

Czy mogę zmienić dane o mojej miesiączce w aplikacji DaysyView?

Proszę zawsze wprowadzać dane o miesiączce bezpośrednio do Daysy. Jeśli zapomniałaś wprowadzić danych o miesiączce rano, możesz zrobić to jeszcze w ciągu całego dnia. Poprawne wprowadzenie daty miesiączki jest bardzo ważne! Późniejsza korekta daty w Daysy nie jest już możliwa. W przypadku błędnego wprowadzenia daty o miesiączce, możesz skorygować ją do 3 dni wstecz w aplikacji DaysyView. W aplikacji DaysyView możesz aktywować bądź dezaktywować informacje o miesiączce w kalendarzu twojego cyklu. Gdy już to zrobisz, twoje dane zostaną przedstawione w szczegółowej prognozie na następne dni. Następnie należy połączyć Daysy z systemem operacyjnym w twoim telefonie i raz jeszcze zsynchronizować oba urządzenia. Wprowadzenie danych o miesiączce jest dla programu bardzo ważne. Gdy wprowadzisz te wartości, możliwa jest zmiana prognozy na najbliższe dni.

Czy przed rozpoczęciem użytkowania mogę wprowadzić dane o moich poprzednich miesiączkach?

Nie. Daysy sam musi nauczyć się tego, jak przebiega twój cykl.

Jak interpretuje się kalendarz w aplikacji DaysyView?

Fazy Twojej płodności oznaczone są kolorami. Kolory w aplikacji DaysyView, odpowiadają tym, które widoczne są na urządzeniu Daysy. Z DaysyView możesz zobaczyć zarówno aktualny, jak i przyszły stan twojej płodności.

Wypełnione kółka oznaczają dni, w których dokonano już pomiaru. Kółka niepełne, pokazują prognozę płodności na przyszłe dni. Kiedy tylko zechcesz, możesz przejść do widoku kalendarza bądź notatek, aby zobaczyć pełną listę prognozy twojej płodności.

Aplikacja DaysyView używa specjalnych punktów, aby wyświetlić dodatkowe informacje o danym dniu. Kiedy pod kółkiem pojawi się zielony punkt, oznacza to, że w tym dniu została wprowadzona informacja o wystąpieniu miesiączki (w tym przypadku kółko jest pełne) lub, że urządzenie oczekuje na wystąpienie prognozowanej miesiączki (prognoza= niewypełnione kółko). Odpowiednio, czerwony punkt znajdujący się pod kółkiem oznacza, że występuje owulacja (wypełnione kółko) lub, że tego dnia wystąpić ma prognozowana owulacja (prognoza=niewypełnione kółko).

Uwagi: po zakończonym cyklu Daysy sprawdza wszystkie informacje z ostatniego miesiąca i w razie potrzeby aktualizuje datę owulacji.

Chciałabym zimportować dane z aplikacji. Czy jest to możliwe?

Aplikacja jest darmowa i każdy może z niej korzystać. W przypadku, gdy używasz aplikacji DaysyView bez urządzenia Daysy, możesz ręcznie wprowadzić dane o wysokościach temperatur. Jeśli aplikacja DaysyView jest połączona z Daysy, nie musisz tego robić. Ponieważ sensor do mierzenia temperatury w Daysy jest bardziej precyzyjny niż zwykły termometr, wprowadzanie starszych pomiarów temperatury nie jest możliwe. Nie chcemy ryzykować, że sfałszują one nasze obliczenia.

Synchronizacja nie działa. Co mam zrobić?

Zakończ aplikację DaysyView. Odłóż Daysy do momentu, aż wszystkie światełka wyłączą się. Teraz włącz aplikację DaysyView i czekaj na pojawienie się kalendarza. Następnie połącz Daysy ze swoim telefonem przy użyciu kabla. Włącz Daysy, synchronizacja powinna się zacząć. Jeśli Daysy w dalszym ciągu nie reaguje,

Sprawdź kilka opcji:

 • czy twój telefon współpracuje z Daysy (lista telefonów dostępna w zakładce do pobrania )
 • sprawdź połączenie kabla z Daysy i telefonem,
 • ustaw głośność telefonu na minimum 40%
 • sprawdź czy masz wystarczającą ilość pamięci w telefonie 

Wskaźnik płodności w aplikacji DaysyView pokazuje co innego, niż to co pokazuje Daysy. Dlaczego tak się dzieje?

Tak może się dziać w przypadku, gdy jeszcze nie synchronizowałaś swojego urządzenia Daysy. Proszę przyłączyć Daysy do swojego telefonu i zsynchronizować oba urządzenia.

Jak mogę zmienić nazwę użytkownika bądź adres e-mail w aplikacji DaysyView? Jak przenieść dane do nowego telefonu?

Twoje konto jest połączone z Daysy numerem seryjnym. Aby zmienić swoje dane kontaktowe proszę przejść do: Ustawienia → Dane użytkownika, i tam dokonać zmian.

W przypadku, gdy zmieniasz swój telefon, ale chcesz zatrzymać swoje dane:

 • sprawdź listę telefonów współpracujących z Daysy ( lista dostępna w zakładce do pobrania)
 • Na starym telefonie "zapomnij" urządzenie Daysy -> forget this device, jeśli miałaś notatki w aplikacji, zrób "print screeny" lub spisz je ręcznie , gdyż nie zostaną zapamiętane.
 • zainstaluj aplikację na nowym telefonie i zsynchronizuj urządzenie Daysy z nowym telefonem.

Myślę, że gotowe wiadomości dla mojego partnera są świetne. Jak mogę uzyskać ich więcej?

Wiadomości te będą regularnie aktualizowane w nowych wersjach DaysyView. Jeśli masz jakiekolwiek sugestie, bardzo nas to cieszy. Czekamy na Twoje opinie!

Potrzebuję porady eksperta. Co mam zrobić?

W zakładce „Odpowiedzi” możesz wybrać opcję „Zapytaj eksperta”. Twoje pytanie będzie skierowane bezpośrednio do naszego eksperta. Abyśmy mieli dostęp do twoich danych, musisz w swojej aplikacji aktywować odpowiednią opcję i wyrazić na to zgodę. Dzięki temu, dane o twoim cyklu miesiączkowym zostaną nam przekazane, a ty wyślesz nam wiadomość ze swoim pytaniem.

Czy można używać aplikacji DaysyView na urządzeniach z systemem IOS 7 lub 8?

Tak, możesz zainstalować aplikację DaysyView na swojego iPhona, iPada bądź iPoda, o ile urządzenie jest kompatybilne z systemem IOS 7 lub 8.

Jakie dane mogą być wprowadzone do urządzenia, a jakie nie?

Jeśli korzystasz z aplikacji DaysyView bez używania Daysy, dane dotyczące temperatury możesz wprowadzać ręcznie. Jeśli korzystasz z DaysyView łącznie z Daysy, nie musisz tego robić- Daysy zrobi to automatycznie. Jeśli prowadzisz kalendarzyk dni płodnych, dane te możesz wprowadzić do DaysyView. Następnym razem, kiedy podłączysz Daysy, informacje te zostaną zsynchronizowane.

Pytania dotyczące cyklu miesiączkowego

Co się dzieje, gdy mój cykl miesiączkowy jest krótszy lub dłuższy niż zazwyczaj?

Pewne wahania cyklu miesiączkowego są całkowicie normalne i należy się ich spodziewać. Statystycznie, większość kobiet ma wahania cyklu wynoszące od 1 do 3 dni. Daysy ma to na uwadze i jest to wzięte pod uwagę w jego algorytmie- dzięki temu masz pewność, że dni zielone, są naprawdę zielone. W przypadku większych wahań temperatury, Daysy pokazuje więcej żółtych dni, aby upewnić się, w którym miejscu twojego cyklu miesiączkowego aktualnie się znajduje. Jeśli zauważysz w swoim cyklu więcej wahań, skontaktuj się z naszym ekspertem. Pomożemy ci określić, gdzie leży problem i jak należy postępować.

Mój cykl miesiączkowy jest nieregularny. Czy mimo tego, mogę używać Daysy?

Tak. Daysy jest monitorem cyklu, stosowanym u kobiet, u których cykl miesiączkowy wynosi od 19 do 39 dni. Daysy został tak zaprogramowany, że rozpoznaje cykle o różnych długościach, bez wpływu na bezpieczeństwo. W skrajnych przypadkach wahań cyklu, użytkowanie Daysy nie jest efektywne, ponieważ urządzenie pokazuje zbyt wiele żółtych dni. Jednakże zmiany kilku dni w cyklu nie są problemem. Jeśli masz zwykle regularne cykle, a teraz coś się zmieniło, Daysy nadal spełnia swoją funkcję. Jeśli przez dłuższy okres czasu miałaś wahania cyklu, a teraz są one znów regularne, korzystne będzie zresetowanie Daysy do ustawień fabrycznych. Będzie wtedy można szybciej powrócić do twojego nowego, regularnego cyklu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Co mogę zrobić, gdy mój cykl miesiączkowy nie jest regularny?

Spożywanie witaminy B6 jest sprawdzonym, naturalnym sposobem na uregulowanie cyklu miesiączkowego.

Daysy jest monitorem cyklu, stosowanym u kobiet, u których cykl miesiączkowy wynosi od 19 do 39 dni.

Jakie witaminy są niezbędne dla zwiększenia płodności?

Witaminy odgrywają bardzo ważną rolę w zarządzaniu gospodarką hormonalną twojego organizmu. Witamina B6 odgrywa bardzo ważną rolę przy poczęciu. Witamina E może zwiększyć twoją płodność, z kolei witamina A sprzyja rozwojowi błony śluzowej w jamie macicy oraz pochwie. Jest to bardzo ważne dla wszczepienia zapłodnionego jajeczka. Niedobór tej witaminy może spowodować usunięcie zapłodnionego jajeczka.

Co powinnam zrobić, gdy nie pojawia się miesiączka?

Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

Jakie pokarmy są bogate w estrogen?

Są to takie pokarmy jak soja, soczewica, nasiona lnu, szparagi, płatki owsiane, czosnek.

Jaki wpływ ma dieta na mój cykl miesiączkowy?

To zależy od tego, jaki rodzaj diety stosujesz. Jeśli odżywiasz się zdrowo i regularnie, nie wywiera to żadnego wpływu na twój cykl miesiączkowy. Jeśli jednak jesz mało bądź wręcz się głodzisz, może się zdarzyć, że twoje cykle są bezowulacyjne.

Jaki wpływ na mój cykl wywiera pigułka „dzień po”?

To zależy od organizmu kobiety. Jeśli po zażyciu tabletki twój cykl zachowuje się normalnie a miesiączka wystąpiła w spodziewanym czasie, to znaczy, że nie miało to wpływu na twój cykl. Jeśli jednak krwawienie wystąpiło w innym terminie, proszę nie traktować tego jako miesiączki. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny.

Wkrótce będę w okresie menopauzy. Czy mimo tego, mogę używać Daysy?

Tak. Jak już wiesz, algorytm Daysy bazuje na wykrywaniu owulacji w kobiecym cyklu miesiączkowym. Jeśli owulacja nie występuje, bądź występuje z opóźnieniem, Daysy pokaże więcej czerwonych lub żółtych dni.

Jak korzystać z Daysy?

Jak szybko mogę zacząć polegać na wskazaniach płodności?

Na wskazaniach płodności możesz zacząć polegać już od pierwszego dnia stosowania. Na początku stosowania Daysy jest bardziej ostrożne, co skutkuje większą ilością żółtych dni. Z czasem, gdy Daysy pozna ciebie i twój cykl miesiączkowy lepiej, ilość tych dni będzie się zmniejszać. Im regularniej dokonujesz pomiarów, tym lepiej.

Gdzie mierzy się temperaturę?

Temperaturę mierzymy pod językiem, mając zamknięte usta.

Kiedy mogę zacząć używać Daysy?

Pomiary najlepiej rozpocząć wraz z pierwszym dniem miesiączki. Jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną, musisz najpierw przerwać terapię. Pierwsze krwawienie po odstawieniu terapii hormonalnej nie jest prawdziwą miesiączką, lecz krwawieniem z odstawienia. W żadnym wypadku nie podawaj tej daty w Daysy jako miesiączki. Po pojawieniu się właściwej miesiączki, możesz zacząć robić pomiary temperatury.

Czy mogę robić pomiary temperatury kilka razy w ciągu dnia?

Daysy zapisuje tylko pierwszy pomiar temperatury.

Jak mogę zobaczyć status mojej płodności w ciągu dnia?

Kliknij na przycisk aktywacji i zobacz status swojej płodności.

Nie zrobiłam kilku pomiarów. Co mam teraz zrobić?

Pominięcie jednego lub dwóch pomiarów nie jest problemem, Daysy wykorzystuje poprzednie dane do obliczenia twojej płodności. Kilka pominiętych pomiarów może spowodować pojawienie się większej liczby żółtych lub czerwonych dni.

Chciałabym używać Daysy również po ciąży. Co należy zrobić?

Zalecamy usunięcie starych danych i rozpoczęcie dokonywania pomiarów od nowa. Ciąża mogła zmienić twój cykl miesiączkowy. Pamiętaj, że możesz również używać Daysy podczas karmienia piersią, jednak wtedy Daysy pokazuje tylko żółte dni. Będzie się tak dziać do momentu, aż twoja pierwsza owulacja zostanie potwierdzona. Zalecamy, aby korzystać wtedy z prezerwatyw.

Chciałabym się wyspać w weekend, więc pomiar temperatury nie będzie zrobiony o tej samej godzinie co zwykle. Czy jest to bezpieczne?

Tak. Daysy został zaprojektowany również dla kobiet, które chcą się czasem wyspać. Zmierz swoją temperaturę zaraz po przebudzeniu.

Muszę często wstawać w nocy, ponieważ mam małe dziecko. Czy mimo tego, mogę używać Daysy?

Tak. Daysy został tak zaprojektowany, aby automatycznie wyłapywać wszelkie niepowodzenia w pomiarach temperatury. Jeśli jest ich wiele, wzrasta przez to ilość żółtych lub czerwonych dni. Zalecamy więc dokonywać pomiarów jak najbardziej regularnie.

Kiedy nie dokonywać pomiarów?

W trakcie choroby, przeziębienia, brania leków, po nieprzespanej nocy, po spożyciu alkoholu - pomiarów nie wykonujemy!

Czy muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę, gdy podróżuję do innej strefy czasowej?

Weź ze sobą Daysy i używaj go jak zwykle następnego dnia rano. Powinnaś jednak przespać minimum 4 godziny bez żadnej przerwy. Gdy podróżujesz z dnia na dzień, pomiń pierwszy pomiar po przyjeździe i użyj Daysy następnego dnia rano. W drodze powrotnej możesz to powtórzyć.

Czy mogę używać Daysy razem z moją przyjaciółką?

Nie. Daysy jest twoim osobistym komputerem wskazującym płodność. Jeśli chcesz go oddać przyjaciółce, musisz najpierw usunąć swoje dane.

Jak dokonywać pomiarów temeratury, aby były jak najbardziej efektywne?

 1. Dokonaj pomiaru bez względu na to, o której godzinie się obudzisz, od razu po przebudzeniu. Przyciśnij krótko przycisk aktywacji na Daysy. Kółko aktywacji zaświeci się na krótko, podobnie jak wskazanie płodności poprzedniego dnia.
 2. Przyciśnij przycisk drugi raz, aby kółko aktywacji obracało się w prawo. Pomiar może się rozpocząć.
 3. Umieść sensor pod językiem i zamknij usta. Pomiar trwa około 1 minutę.
 4. Daysy poinformuje cię o zakończeniu pomiaru sygnałem dźwiękowym.
 5. Daysy pokaże, czy jesteś płodna na następne 24 godziny. 

Jak długo trwa pomiar temeratury?

Pomiar temperatury trwa około 1 minutę.

Jak wyłącza się Daysy?

Daysy wyłącza się automatycznie po upływie 60 sekund.

Co mogę zrobić, gdy mój mąż lub moje dziecko zmierzy temperaturę Daysy? Czy mogę usunąć poszczególne pomiary?

Poszczególne pomiary nie mogą zostać usunięte. Jeśli ty dokonałaś pierwszego pomiaru rano, Daysy nie bierze pod uwagę pozostałych pomiarów dokonanych tego samego dnia.

Czy muszę mierzyć temperaturę zawsze o tej samej godzinie?

Ważne jest, aby pomiar temperatury dokonywany był zaraz po przebudzeniu, zanim podniesiesz się z łóżka. Nie ma znaczenia, która jest to godzina. Im regularniej robisz pomiary, tym więcej zielonych dni będzie pokazywał Daysy.

Czy mogę uprawiać sex przed zmierzeniem temperatury?

Tak, możesz. Należy jednak pamiętać, że przed dokonaniem pomiaru temperatury należy spać co najmniej 4 godziny.

Błędnie wprowadziłam datę mojej miesiączki. Jak mogę to zmienić?

Możesz usunąć dane o miesiączce tego samego dnia bezpośrednio w Daysy, przytrzymując przycisk aktywacji, do momentu aż zacznie migać fioletowe światło. Możesz to również zrobić w aplikacji DaysyView, w przeciągu 3 dni. Można dokonywać zmian tylko przeszłych dat miesiączki. W bieżącym dniu korektę danych o miesiączce wprowadzamy bezpośrednio na urządzeniu.

Skąd wiem, kiedy jestem płodna?

Po tym, jak zrobisz rano pomiar temperatury, wystarczy spojrzeć na Daysy. Dzień płodny jest oznaczony czerwonym światłem. Ponadto DaysyView daje również prognozę na przyszłość, tak abyś mogła sobie wszystko dokładnie zaplanować.

W jaki sposób mogę uzyskać więcej zielonych dni?

Najważniejszą rzeczą jest to, żebyś od razu po przebudzeniu, zanim podniesiesz się z łóżka zmierzyła swoją temperaturę bazową ciała. Im więcej pomiarów pominiesz, tym mniej zielonych dni będzie pokazywał Daysy.

Jeśli owulacja zmienia się z miesiąca na miesiąc, Daysy będzie pokazywał więcej czerwonych dni, gdyż musi mieć pewność, że nie jesteś w danym momencie płodna. Witaminy, takie jak np. witamina B6 pomogą ci w naturalny sposób uregulować twój cykl miesiączkowy.

Problemy, stres oraz wysiłek fizyczny mogą również wywierać wpływ na twój cykl miesiączkowy. Duży wysiłek fizyczny może opóźnić lub nawet wstrzymać owulację, czego skutkiem będzie większa liczba czerwonych oraz żółtych dni. Postaraj się wygospodarować trochę czasu dla siebie aby zmniejszyć stres. Pomoże ci w tym joga, medytacja lub po prostu dobra książka. 

W jaki sposób mogę wprowadzić datę swojej miesiączki?

Po tym, jak danego dnia dokonasz pomiaru temperatury, przyciśnij przycisk aktywacji tak długo, aż zacznie się świecić fioletowe światło. Możesz to zrobić również w godzinach popołudniowych.

Czy mogę ustawić budzik w Daysy?

Daysy nie ma budzika. Budzik możesz ustawić w aplikacji DaysyView na swoim telefonie.

Ogólne informacje o daysy

Jak funkcjonuje Daysy?

Daysy jest samodzielnym urządzeniem diagnostycznym, tak zaprogramowany, że na podstawie codziennych pomiarów temperatury bazowej ciała oraz wprowadzaniu informacji o miesiączce dokładnie pokazuje twoją płodność. Komputer analizuje twój cykl i natychmiast pokazuje, czy jesteś płodna czy też nie i kiedy występuje owulacja. Jedyne co musisz robić to codzienny pomiar temperatury pod językiem zaraz po przebudzeniu oraz wprowadzanie informacji o miesiączce.

Właśnie przestałam brać pigułki antykoncepcyjne. Kiedy mogę zacząć używać Daysy?

Pierwsze krwawienie po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych lub innych środków hormonalnych nie jest prawdziwą miesiączką, lecz tak zwanym krwawieniem z odstawienia. W żadnym wypadku nie wprowadzaj tej daty jako miesiączki. Po zakończeniu krwawienia z odstawienia można zacząć robić pomiary. Na początku użytkowania Daysy będzie pokazywał więcej żółtych dni, ponieważ musi dokładnie poznać twój cykl miesiączkowy.

Dlaczego metoda ta opiera się wyłącznie na pomiarze temperatury?

Daysy został opracowany w ten sposób, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych informacji takich jak poziom hormonów w moczu czy wygląd śluzu w szyjce macicy.

Czy Daysy jest dostarczany z niezbędnymi akcesoriami?

Tak. Możesz zacząć używać Daysy od razu po wyjęciu go z pudełka. Jedyne, co musisz zrobić to włożenie załączonych baterii.

Jak szybko mogę zacząć polegać na wskazaniach płodności?

Na wskazaniach płodności możesz polegać już od pierwszego dnia stosowania. Na początku Daysy jest ostrożny, więc pokazuje więcej żółtych dni. Z czasem, jak ty i Daysy będziecie się poznawać, ilość żółtych dni będzie się zmniejszać. Im regularniej dokonujesz pomiarów, tym lepiej.

Czy wskazania są prawidłowe, gdy przyjmuję leki?

To zależy od tego, czy od czasu do czasu weźmiesz zwykłą tabletkę przeciwbólową- i to nie jest żadnym problemem, czy też przyjmujesz leki przez dłuższy czas. Jeśli tak jest, powinnaś poradzić się lekarza lub farmaceuty, czy leki, które przyjmujesz mają wpływ na temperaturę ciała. Jeśli tak, na czas przyjmowania leków powinnaś zaprzestać pomiarów.

Jak często powinnam mierzyć temperaturę?

Tak często, jak jest to możliwe. Zawsze rano, zaraz po przebudzeniu.

Analiza archiwalnych danych wyraźnie wykazała, że istnieje silna zależność między częstotliwością dokonywania pomiarów a liczbą zielonych dni. Innymi słowy: im częściej mierzysz, tym lepiej.

Jako dobrego użytkownika definiujemy osobę, której brakowało mniej niż 10% pomiarów. Są to 2-3 dni w całym cyklu trwającym 28 dni. 

Czy choroba ma wpływ na niezawodność urządzenia?

To zależy. Daysy rozpoznaje gorączkę i odrzuca taki pomiar. Jednak, jeśli podczas choroby przyjmujesz silne leki, może wywierać to wpływ na twój cykl miesiączkowy. W takim wypadku powinnaś wstrzymać się z robieniem pomiarów. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj o to swojego lekarza lub skontaktuj się z naszym ekspertem.

Jak długo trwa dostawa?

Przeważnie dostawa trwa do 2 dni roboczych.

Jak pewne jest Daysy?

Daysy jest tak samo pewne jak pigułki antykoncepcyjne jednak bez skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej - jego indeks Pearla wynosi 0,6. Algorytm, który wykorzystuje Daysy aby obliczyć twoją płodność został sprawdzony w wielu niezależnych badaniach. Najważniejsze: wskaźnik Pearla nie jest hipotetycznym założeniem, ale wynikiem wielu badań niezależnych od producenta. Największe badanie zostało przeprowadzone wśród kobiet w Szpitalu Uniwersyteckim w Duesseldorfie- wzięło w nim udział ponad 650 kobiet.

Czy Daysy posiada gwarancję?

Daysy posiada 2-letnią gwarancję.

Uprawiam wyczynowo sport. Czy muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Sport wyczynowy może mieć wpływ na twój cykl miesiączkowy i hamować owulację. Antykoncepcja naturalna nie hamuje wzrostu mięśni, tak jak dzieje się to w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. Aby sprawdzić, czy ma to wpływ na twój cykl miesiączkowy możemy dokonać analizy cyklu, po tym, jak będziesz dokonywać pomiarów przez kilka miesięcy.

Czy Daysy chroni mnie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową?

Daysy nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, dlatego zawsze należy używać prezerwatywy.

Nie będę używać Daysy. Co powinnam zrobić?

Jeśli przez dłuższy czas nie będziesz używać Daysy, wyczyść go, wyjmij baterię i przechowuj go w suchym miejscu. Twoje dane nie będą utracone.

Jak mogę zabezpieczyć się podczas dni płodnych?

Możesz zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą używając prezerwatywy lub innych mechanicznych metod antykoncepcji.

Od kiedy mogę polegać na Daysy?

Na daysy możesz liczyć już od pierwszego dnia stosowania.

Od jakiego wieku można zacząć używać Daysy?

Daysy można używać od momentu, gdy osiągnie się dojrzałość płciową. Daysy nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, dlatego należy dodatkowo korzystać z prezerwatywy. Daysy wymaga również regularnego stosowania.

Czy palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu wywiera wpływ na mój cykl miesiączkowy?

Palenie papierosów nie powinno wywierać wpływu na twój cykl miesiączkowy, jednak wysokie spożycie alkoholu wywiera znaczny wpływ na twój cykl i może podwyższać temperaturę ciała.

Jak zachowuje się Daysy w okresie laktacji?

Zanim zaczniesz korzystać z Daysy, poczekaj na pojawienie się pierwszej miesiączki. Jeśli karmisz piersią, twój cykl miesiączkowy może nie być regularny. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, będzie wstrzymanie się z korzystania z Daysy do momentu wystąpienia pierwszej miesiączki.

Co daysy mówi do ciebie?

Daysy wydaje dźwięki. Co chce mi przez to powiedzieć?

Sygnał dźwiękowy beep-beep: pomiar udany.

Sygnał dźwiękowy beep: wpis o miesiączce udany.

Sygnał dźwiękowy brrrr: pomiar nie był udany.

Dlaczego Daysy pokazuje tak wiele żółtych dni?

W ciągu pierwszych 3 miesięcy Daysy musi cię lepiej poznać, dlatego pokazuje więcej żółtych dni. Liczba żółtych dni zależy głównie od dwóch czynników: jak często wykonujesz pomiary i jak duże są wahania twojego cyklu.

Jeśli sądzisz, że twoje dane wyświetlane są zbyt chaotyczne, przejdź do poprzednich pytań- tam dowiesz się więcej.

Zwiększona liczba żółtych dni może być spowodowana zmianami twojego cyklu. Na twój cykl miesiączkowy ma wpływ wiele różnych czynników, takich jak:

 • podwyższony poziom stresu (spowodowany np. egzaminem, ślubem, przeprowadzką, pracą itp.)
 • zmiany diety (odchudzanie, tycie itp.)
 • zwiększona aktywność fizyczna (częste ćwiczenia, treningi)
 • niewystarczająca ilość snu (należy przesypiać co najmniej 4 godziny na dobę)
 • częste podróże

Daysy brzęczy, co to oznacza?

Daysy brzęczy, ponieważ nie może zrobić pomiaru temperatury. Należy powtórzyć pomiar.

Daysy wydaje dźwięk: beep-beep. Co to oznacza?

Temperatura ciała została zmierzona z powodzeniem.

Kółko aktywacji miga na niebiesko. Co to oznacza?

Gdy kółko aktywacji miga na niebiesko należy wymienić baterię.

Wszystkie światła na Daysy migają. Co to znaczy?

W ten sposób Daysy wykonuje autotest. Trwa to ok. 60 sekund.

Na Daysy cały czas pali się fioletowe światło. Co to oznacza?

Daysy zatwierdził wprowadzenie daty miesiączki w danym dniu.

Na Daysy często pali się żółte światło, co to oznacza?

Żółte światło oznacza, że Daysy jest w fazie nauki lub, że twój cykl zmienia się. Przez pierwsze miesiące użytkowania Daysy będzie wyświetlał więcej żółtych dni.

Na Daysy pali się czerwone światło. Co to oznacza?

Czerwone światło oznacza, że jesteś w fazie płodnej. Jeśli chcesz w tym czasie uprawiać sex, w celu zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą używaj innej metody mechanicznej, np. prezerwatyw.

Na Daysy pali się zielone światło. Co to oznacza?

Zielone światło oznacza, że jesteś w fazie niepłodnej. Nie musisz używać w tym czasie dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Na Daysy pali się zielone, żółte oraz czerwone światło. Co to oznacza?

Daysy potwierdził ciążę.

Światło zielone, żółte oraz czerwone miga. Co to oznacza?

Daysy wskazuje prawdopodobieństwo ciąży.

Światło filetowe miga. Co to oznacza?

Gdy miga fioletowe światło, oznacza to, że Daysy spodziewa się miesiączki. Jeśli dostałaś już miesiączkę, potwierdź to poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku aktywacji, do momentu, aż światło fioletowe przestanie migać. Jeśli nie masz jeszcze miesiączki zwyczajnie nic nie rób- niech fioletowe światło nadal miga.